Program vjerskog katoličkog odgoja

PROGRAM VJERSKOG KATOLIČKOG ODGOJA

Program vjerskog katoličkog odgoja provodi se integrirano s cjelokupnim planom i programom vrtića i ostvaruje se kao poludnevni 5–satni program s naglaskom na religioznu dimenziju katoličkog vjerskog odgoja prateći liturgijsku godinu.

Program je organiziran prema interesu i zahtjevu roditelja u odgojnim skupinama „Oblačići“ (srednja vrtićka) i  „Zvjezdice“ (srednja vrtićna) u našem područnom objektu u Sesvetskim Selima.

Sobe dnevnog boravka u tim odgojnim grupama, uz standardnu opremu, obogaćene su i vjerskim sadržajima, a odgojiteljice su; Jelena Salatović, Melita Zebić, Danijela Kušan i Kristina Pašica.

Za stručno provođenje programa vjerskog katoličkog odgoja osposobljene su odgojiteljice koje imaju trajni kanonski mandat te se kroz model cjeloživotnog učenje redovito uključuju u stručno usavršavanje odgojitelja u vjeri prema Katalogu stručnog usavršavanja Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, kao i prema programu katehetskog ureda Zagrebačke nadbiskupije.

Iva: „Isus nas uči da oprostimo i onda se trudimo da budemo dobri!“

Ian: „Isus nas sve voli i ljubi svakoga i brata. Mi se kod kuće molimo ono što smo naučili u vrtiću.“

Lara: „I mi idemo na Mariju Bistricu i tamo pjevamo i molimo“

Brigita: „Sviđaju nam se priče o Isusu. To su sve lijepe priče o Isusovom životu“

Iva: „Lijepo je što pomažemo drugima:“

Borna: „Možeš biti ljut i Isus te voli i kad si ljut i kad si dobar, tužni i uvijek te voli.“

Vito: „Najljepše mi je kad pričamo o Isusu.“

Ivan B. : „Za Božić nosimo poklon djeci koja nemaju mamu i tatu, oni su ih ostavili.“

Lara: „Mi volimo ići u crkvu.“

Iva: „lijepo je što pomažemo drugima.“

Ivan B.: „I trebamo dijeliti.“

Marija: „Učimo molitve o dragom Isusu, pjevamo pjesmice o dragom Isusu. Lijepo je što se molimo u vrtiću.“

Sofi: „Volim priče o isusu i kad se molimo prije spavanja.“

Vito: „Najljepše mi je kad pričamo o Isusu.“

Simona: „Volim kada se igramo u vrtiću sa Isusom i pričamo o isusu i molimo kada idemo spavati.“

© 2021 Vrtić Šegrt Hlapić. Sva prava pridržana.